Ziemia Kłodzka to wspaniałe widoki, niezwykła przyroda i wybitne zabytki. Pobyt w tym miejscu dostarcza niezapomnianych emocji, które dodatkowo wzmaga baza noclegowa. Korzystając z tutejszych ośrodków wypoczynkowych, zapewniamy sobie komfort i wygodę oraz malownicze pejzaże za oknem. Rezerwacja kwatery w Bystrzycy Kłodzkiej w wyszukiwarce Meteora, to stosunkowo niewielki wydatek, który zaowocuje wspaniałymi wspomnieniami. To ciekawa propozycja dla amatorów historii, a także aktywnego wypoczynku.

Największe atuty Bystrzycy Kłodzkiej to naturalne uwarunkowania terenu. Tu cieszyć się możemy Górami Bystrzyckimi i stokami Śnieżki, a dodatkowo przepływającą Nysą Kłodzką. Duża jej powierzchnia pozwala korzystać z kąpieliska, wybrać się na spływ kajakowy oraz uprawiać żeglarstwo. Aktywny czas, z pewnością dostarczy nam przyjemnych emocji. Nie zapominajmy o możliwości uprawiania wspinaczki, do czego posłużyć nam mogą znajdujące się nieopodal miejscowości Pasterskie Skały. Wśród atrakcji należy wymienić także Park Zdrojowy, do którego mamy zaledwie kilka kilometrów. Pobyt wśród zieleni okolicznych pół, łąk i parków to wspaniała okazja do wyciszenia się i naładowania baterii. W tym celu posłużą nam także szlaki turystyczne, spośród których część zaprowadzi nas na pobliskie szczyty, a nawet do Czech.

Zima, to czas, w którym królują sporty, takiej jak narty i snowboard. Tutejsze trasy zjazdowe, zróżnicowane są poziomem trudności, toteż możemy doskonalić swoje umiejętności. Bystrzyca Kłodzka to także niesamowite zabytki. Wśród nich najstarszym obiektem jest XIII-wieczny kościół Św. Michała Archanioła. Wewnątrz znajduje się równie wiekowa rzeźba Matki Boskiej, która zdobi główny ołtarz. Wart uwagi jest także kamienny pręgierz. Miejsce to stanowiło punkt tortur, które z głównego placu, przeniesiono na Rynek Mały.

Nie zapominajmy o bystrzyckich podziemiach, forcie czy murach warownych (zobacz także Sudecki labirynt w Kotlinie Kłodzkiej). Wszystko to ukazuje oryginalny charakter miejscowości z przed lat, który pozwala nam zapoznać się z architektura baroku i gotyku, a także jest fascynującą ofertą edukacyjną dla najmłodszych. To wspaniałe miejsce, w którym spędzić możemy urlop, bez względu na panującą porę roku. Rodzinne wakacje, czy wyprawa z przyjaciółmi pozwoli spędzić ten czas, wyjątkowo i w przyjemnej atmosferze. Pewne jest także, że po pierwszej wizycie, będziemy chcieli powrócić, na tereny Dolnego Śląska.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>