Tylicz to mała wieś położona w województwie małopolskim, w Beskidzie Sądeckim, zaledwie 7 km od słynnego uzdrowiska Krynicy-Zdroju. Mało kto wie, że jest to piękna, malownicza miejscowość, znakomita dla wszystkich osób, które uprawiają sporty zimowe. Tym samym stanowi ona świetną alternatywę Krynicy dla tych osób, które cenią sobie spokój i ciszę. Dlaczego? Na samym wstępie należy zaznaczyć, że baza noclegowa jest naprawdę dobrze rozbudowana. Wpisując w wyszukiwarkę hasło „noclegi Tylicz” znajdziemy bez problemu oferty noclegów zarówno w pensjonatach czy willach, jak i w mieszkaniach prywatnych. Warto rezerwować noclegi wcześniej, jeśli jednak nasz wyjazd będzie spontaniczny – nie ma problemu! Na pewno znajdziemy góralskie chatki z tabliczką „noclegi Tylicz- wolne pokoje”!

Jakie zimowe atrakcje oferuje nam to miejsce? Przede wszystkim zatem możemy tutaj jeździć na nartach. Znajduje się tutaj nie tylko wiele stoków narciarskich wyposażonych w przeróżne typy wyciągów, lecz również duży wybór tras narciarskich. Ponadto okoliczne tereny znakomite są do biegów nartami biegowymi. Oczywiście, na wyżej wspomnianych stokach możemy szaleć również na snowboardzie. Ponadto w Tyliczu znajduje się prawdziwy tor do saneczkarstwa – warto choć raz go wypróbować i poczuć się jak na prawdziwych igrzyskach. Oprócz tego warto wiedzieć, że w Tyliczu znajduje się wiele górek i pagórków idealnych wprost do sanek, jabłuszek czy też innych zimowych szaleństw, które kochają nie tylko dzieci, lecz również dorośli.

Co więcej można robić zimą w Tyliczu? Warto jeszcze napomknąć, że jest to również idealne miejsce na spacery. Bielutki śnieg, zimowe słońce, lśniące szczyty gór to niezapomniany widok. Można także spróbować jazdy konnej. Osoby, które wcześniej nie jeździły mogą skorzystać z prowadzanki na koniu, zaś jeźdźców na pewno zauroczy jazda w tak pięknym terenie i podziwianie śnieżnych krajobrazów. Nie można również zapominać, że Tylicz to miejscowość góralska. A zatem bez wątpienia po całym dniu spędzonym na zimnym, świeżym powietrzu dobrze jest zjeść pyszny, góralski posiłek, wypić dobrą herbatę albo grzane wino. Ponadto warto dodać, że w Tyliczu organizowane są również kuligi śnieżne, ogniska, pokazy tańca góralskiego i wiele innych imprez, dzięki którym poczujemy prawdziwy klimat gór!

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>