Wiele osób nie wyobraża sobie urlopu, podczas którego nie zwiedza dokładnie miejsca, do którego pojadą. Na szczęście w Łebie można liczyć na naprawdę sporo różnego typu atrakcji, które mogą zainteresować zarówno osoby dorosłe, jak i dzieci.

Łeba to idealne miejsce na urlop nie tylko dla wielbicieli leżenia na plaży i kąpieli morskich, ale także i wszystkich tych osób, które po prostu lubią poznawać nowe miejsca. Dla wszystkich, którzy chcą spędzić urlop w Łebie, mamy dobrą wiadomość – spanko w Łebie można zorganizować sobie przez Internet. Obecna baza kwaterunkowa – np. tutaj obejmuje różne typy wczasów nad Morzem Bałtyckim – zarówno te ekonomiczne, jak i bardziej ekskluzywne.

Wśród atrakcji wartych uwagi w Łebie interesującym miejscem jest na pewno Muzeum Motyli, które znajduje się w samym centrum Łeby, tuż przy Skwerku Rybaka. W muzeum tym można zawsze obejrzeć stałą ekspozycję, na którą składają się aż 102 gabloty entomologiczne. Obejmują one ponad 3500 nie tylko motyli, ale także i innych owadów, które żyją w różnych zakątkach świata. Muzeum powinno zainteresować także i najmłodszych turystów.

Dość ciekawym miejscem w Łebie jest Aleja Prezydentów Polski. To stosunkowo nowa atrakcja turystyczna, którą możemy oglądać od 2011 roku. Poza pięknymi krajobrazami możemy w alei zobaczyć także odciski dłoni wszystkich prezydentów Polski. O to miejsce można zawsze zahaczyć podczas zwiedzania Łeby i oglądania jej najciekawszych zabytków.

Turyści dość często odwiedzają także i Port Jachtowy w Łebie. Tutaj można nie tylko zaplanować jakąś ciekawą wycieczkę, ale także i wziąć udział w różnych eventach plenerowych. W obrębie portu Łeby organizowane są cykliczne imprezy jak np. Bursztynowe Regaty w klasie Laser, rozmaite koncerty, biesiady przy muzyce szantowej, Ogólnopolski Festiwal Piosenki Żeglarskiej i Indywidualności Muzycznych itd. Chyba każdy wie, że Łeba jest starą osadą rybacką. Podczas pobytu w tym pięknym mieście warto z pewnością wziąć udział w jakimś ze zorganizowanych rejsów. Zasadniczo do wyboru mamy zarówno rejsy typowo wycieczkowe, jak i rejsy wędkarskie. Jak nietrudno się domyślić, w sezonie letnim rejsy odbywają się regularnie. Turyści mogą zdecydować się na rejs zarówno typowym statkiem wycieczkowym, jak i profesjonalnym kutrem rybackim. Obie możliwości z pewnością dostarczą nam niezapomnianych wrażeń. To doskonała rozrywka także i dla dzieci w każdym wieku.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>