W Kotlinie Kłodzkiej znaleźć możemy wiele miejsc, które zachwycają a także intrygują i ciekawią. Jednym z nich jest z całą pewnością labirynt znajdujący się w Górach Stołowych. Labirynt ten nazwany został Błędnymi Skałami.

Góry Stołowe to część Sudetów, a znajdujący się tam skalny labirynt przyciąga wielu turystów a szczególnie tych, którzy poszukują przygód i niezapomnianych wrażeń. Błędne Skały to część utworzonego w latach pięćdziesiątych XX wieku rezerwatu przyrody. Kilkusetmetrowy labirynt utworzyły bloki skalne o wysokości od sześciu do ośmiu metrów. Szerokość przesmyków jest różna, w niektórych miejscach trzeba się trochę namęczyć, żeby przecisnąć się między skałami. Błędne Skały znajdują się obok Wielkiego Szczelińca. Żeby się tam dostać, przejechać należy Główny Szlak Sudecki oznaczony kolorem czerwonym. Wiedzie on z Kudowy – Zdroju. Wejście do labiryntu kosztuje od trzech do siedmiu złotych, a zostawienie samochodu na parkingu 20 złotych. Spacer po Błędnych Skałach trwa zazwyczaj około trzydziestu pięciu minut. Jest to miejsce, które niewątpliwie trzeba odwiedzić w trakcie pobytu w okolicach Kotliny Kłodzkiej – wielu uważa ten sudecki labirynt za największą atrakcję tego regionu – niewątpliwie gwarantuje on niesamowite wrażenia i wspomnienia, które zostaną z nami na długo.

W miejscach, w których wzmożony jest ruch turystyczny czyli na przykład w Kotlinie Kłodzkiej, infrastruktura noclegowa musiała zostać dostosowana do potrzeb przybywających tam tłumnie ludzi. Tak stało się właśnie tutaj, dzięki czemu region ten jest dla turystów jeszcze bardziej interesujący. Tak na przykład polecanym miejscem jest villa „Alina Medical & SPA”. Jest to bardzo luksusowe a zarazem klimatyczne miejsce, które powstało już w XX wieku. Tuż obok obiektu znajduje się Park Szachowy, Sanatorium a także Pijalnia Wód Mineralnych. Jest to miejsce odpowiednie na nocleg dla osób w każdym wieku. Na terenie ośrodka znajduje się basen, jacuzzi, sauna oraz siłownia. Dodatkowo wypożyczyć można sprzęt rekreacyjny oraz skorzystać z solarium a także rozpalić grilla, a to wszystko w cenie wynajęcia pokoju.

  1. Kotlina Kłodzka – super okolice – ja w zeszłym roku znalazłam nocleg właśnie koło Pijalni i naprawdę miło to wspominam :)

  2. Kotlina Kłodzka – super okolice – ja w zeszłym roku znalazłam nocleg właśnie koło Pijalni i naprawdę miło to wspominam :)

  3. Ja zawsze chętnie jadę w Sudety na nocleg jak potrzebuję pobyć sam ze sobą i usłyszeć ciszę, bo w wielkim mieście to raczej trudno o tą ostatnią

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>