Ojców to niewielka wieś w województwie małopolskim, oddalona od centrum Krakowa zaledwie o 27 kilometrów, którą co roku niezależnie od pogody odwiedza mnóstwo turystów. Największą atrakcją jest tu zdecydowanie Ojcowski Park Narodowy, który rozciąga się na powierzchni 21 kilometrów kwadratowych i należy do najmniejszych chronionych parków w Polsce. Mimo to, malowniczy krajobraz przyciąga tu wielu turystów.

Na terenie parku znajduje się wiele atrakcji, z których najpopularniejsza jest Grota Łokietka. Jak głosi legenda, to właśnie tutaj ukrył się Władysław Łokietek, który uciekał przed Wacławem II. Nieopodal można także zwiedzić Jaskinię Ciemną i ruiny Zamku Kazimierzowskiego. Mimo tak małego parku, najlepiej zarezerwować sobie na jego zwiedzanie kilka dni. Dobrym pomysłem będą w takiej sytuacji noclegi w tej znanej turystycznej miejscowości. Korzystając z bazy noclegowej bez trudu znajdziesz liczne zajazdy, które oferują miejsca noclegowe, kwatery prywatne, a także gospodarstwa agroturystyczne [], w których można skosztować regionalnej kuchni.

Turyści uwielbiają rejon Ojcowa w okresie jesiennym z uwagi na urokliwy krajobraz, który roztacza się w całej okolicy. Wybierając się na urlop zimą będziesz miał okazję skorzystać z kuligu, którym zwiedzisz między innymi Ojcowski Park Narodowy [https://pl.wikipedia.org/wiki/Ojcowski_Park_Narodowy]. Przy okazji możesz także zobaczyć niezwykłą kaplicę „na wodzie” św. Józefa Robotnika, którą zbudowano między dwoma brzegami potoku Prądnik. Niezwykłe wnętrze utrzymane jest w stylu góralskim, dzięki czemu możesz się poczuć bardzo „swojsko” i klimatycznie.

W Ojcowie jest także szczególne miejsce dla zakochanych. To Źródełko Miłości, które płynie w Ojcowskim Parku Narodowym, niedaleko Bramy Krakowskiej. Jak głoszą tutejsi mieszkańcy – pary, które razem wypiją wodę ze źródła cieszyć się będą szczęściem i miłością przez długie lata. Innym ciekawym elementem OPN jest także skała zwana „Rękawicą Ojcowską”, która leży na szlaku zielonym.

Ten niezwykły park to doskonałe miejsce na spędzenie urlopu nie tylko latem. Malownicze krajobrazy napełniają optymizmem bez względu na porę roku. Rejon Ojcowa to doskonałe miejsce nie tylko dla młodzieży, ale także dla rodzin z dziećmi, które korzystając z bazy noclegowej mogą tu znaleźć doskonałe miejsce na wypoczynek.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>