Wakacje zawsze generują problem z wyborem miejsca wyjazdu. Same w sobie są wydarzeniem radosnym, wielokrotnie są czynnikiem motywującym do osiągnięć w pracy czy w nauce. Zazwyczaj kojarzone są z miesiącami letnimi, ale są osoby dla którym to pojęcie jest mocno elastyczne – dla nich wakacje mogą być wczesną wiosną lub późną jesienią. Co wybrać? Polska czy egzotyka? Media i biura podróży intensywnie promują wyjazdy zagraniczne. Kampanie prezentują konkretny tropikalny kraj, pokazują jego zalety w całej okrasie i kuszą nadzieją na wspaniale spędzony czas. Biura podróży koncentrują się na sprzedaży turnusów, ale nie w Polsce. Tymczasem nasz kraj ma wiele do zaoferowania pod kątem udanego wypoczynku, a wybrzeże w niczym nie ustępuje zagranicznym riwierom – w wielu przypadkach je mocno przewyższa pod kątem jakości świadczonych usług turystycznych i miejsc noclegowych.

Moda na Polskę zaczęła się nasilać po tym, jak terroryści pokazali do czego są zdolni – budzą oni powszechny strach. Oczywiście mowa tutaj nie ludziach, którzy stale wybierają krajowe wakacje ale o tych, którzy od momentu otwarcia granic w ogóle z takowych nie korzystali, gdyż wyjazdy zagraniczne były utożsamiane z pewnym prestiżem. Pomimo stanu alarmowego związanego z atakami terrorystów na niczemu niewinnych ludzi, nie można zanotować spadku cen w krajach najbardziej zagrożonych. Ich gwałtowny spadek mógłby narażać turystów na ogromne niebezpieczeństwo, przy czym nie jest powiedziane, że jakiekolwiek nieszczęście obowiązkowo musi się wydarzyć. Polska nie jest obiektem zainteresowania dla terrorystów, dlatego też krajowe wczasy są wykluczone z takiego zagrożenia.

Pobyt nad Morzem Bałtyckim niesie za sobą wiele korzyści. Wyjazd pozwala ludziom na pozostawienie w domach spraw wynikających z życia codziennego, oderwanie się od spraw firmy czy szkoły lub uczelni. Kontakt z Bałtykiem napawa ludzi ogromną energią. Na plaży można rozmyślać o wszystkim, co może przynieść przyszłość – snuć marzenia, ale pod żadnym pozorem nie powinno się myśleć o problemach. Mielno jest nadbałtycką perełką, uwielbiającą gościć i turystów – baza noclegowa jest tak oblegana, że przyjezdnych bez zapowiedzi odsyła się do miejscowości sąsiadujących. Wakacyjny pobyt w Mielnie trzeba rezerwować.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>