Kaszuby to kraina położona na północy Polski, o której zazwyczaj myślimy, gdy wybieramy miejsce na wakacyjny pobyt. Na ich terenie, atrakcji nie zabraknie dla nikogo, a bogactwo przyrody, krajobrazu, kultury i dziedzictwa zachęca, by przyjechać tu na odpoczynek. Cisza i spokój, gościnność mieszkańców małych miejscowości i miasteczek, a także wysoki standard noclegów w pensjonatach i gospodarstwach agroturystycznych, które na tym obszarze kraju są w znacznej ilości, zapewnią nie tylko udany urlop rodzinny ale pozwolą poznać to, co tutaj najcenniejsze (folklor, tradycję, kuchnię, zabytki przyrody i dziedzictwo kaszubskiej ziemi). Zaplecze noclegowe tego regionu jest naprawdę imponujące [➔ meteor-turystyka.pl] i pozwala zatrzymać się na dłużej w tej pięknej okolicy. To tutaj zobaczymy nie tylko tradycje rybackie, ale historyczny związek mieszkańców Nordy (jak nazywa się Kaszubów Północy) z osadnictwem.

Kaszuby Północne to także zamki, pałace i dwory. Do przyjazdu i poznania Kaszub szlakami zabytków, zachęcają takie miejscowości jak Rzucewo, Krokowa, Prusewo czy Sławutówko. Nie zabraknie na Kaszubach też atrakcji przyrodniczych, które są gratką dla miłośników fotografii, a przede wszystkim cenną wartością zasobów tej ziemi. Rezerwat Mechelińskie Łąki utworzony przez obszar pomiędzy Rewą a Mechelinkami, Puszcza Darżlubska czy Groty Mechowskie, to tylko przykłady, które stanowią jedne z największych europejskich pomników przyrody, które koniecznie warto zobaczyć, gdy znajdziemy się na Kaszubach.

Tutejsze warunki są wspaniałe do uprawiania sportów takich jak żeglarstwo, windsurfing, jazda konna czy jazda na rowerze. To miejsce, które warto wybrać na odpoczynek, nie tylko latem, ale o każdej innej porze roku. Miejsc wartych polecenia, a przede wszystkim atrakcji, nie zabraknie tu dla nikogo.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>