Łódź jest jednym z większych miast w całej Polski. Jest ono zlokalizowane w województwie łódzkim. Jeśli chodzi o liczbę ludności to jest trzecim miastem w kraju pod względem liczby osób zameldowanych. Miasto to zostało założone przed 1332 roku a prawa miejskie otrzymało 29 lipca 1423 roku. Prezydentem jest Hanna Zdanowska. Sama powierzchnia wynosi natomiast ponad dwieście dziewięćdziesiąt kilometrów kwadratowych. Jeśli chodzi o nazwę miasta to nie jest dokładnie sprecyzowane skąd się wzięła. Istnieje bowiem kilka hipotez. Jedną z nich jest historia, iż nazwa Łódź pochodzi od staropolskiego imienia męskiego „Włodzisław” albo od szlacheckiego nazwiska rodowego „Łodzic”, a herb miasta od jego wizerunku, na którym przedstawiona jest łódź.

Jeśli chodzi o zabytki to w rejestrze zostało ich zapisane ponad trzysta pięćdziesiąt. Większość pochodzi z wieku XIX i XX. Wiele z nich znajduje się na najbardziej reprezentatywnej ulicy Łodzi a mianowicie na ulicy Piotrkowskiej, która sama jest wpisana do rejestru zabytków. Zostając się tam warto skorzystać z oferty noclegowej >>[http://meteor-turystyka.pl/noclegi,lodz,0.html], np. hotelu Wir. Jest on zlokalizowany przy ulicy Długiej 23. Znajduje się tam pięćdziesiąt miejsc noclegowych. Obiekt oferuje jeden apartament jednoosobowy, sześć pokoi jednoosobowych, dziesięć dwuosobowych, dwa trzyosobowe, dwa czteroosobowe oraz dwa pokoje dwuosobowe typu studio. Każdy posiada : łazienkę, radio, telewizję, telefon oraz stały dostęp do internetu. Na terenie, na którym został zlokalizowany budynek znajduje się strzeżony parking. W pobliżu jest mnóstwo atrakcji. Należą do nich między innymi znajdujący się około dwóch kilometrów od obiektu Park Outlet. Ważną informacją jest fakt, iż z owego obiektu dojedziemy w 15 minut do Atlas Areny i w około dziesięć minut do portu.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>