Okolice Kołobrzegu są co roku bardzo popularnym miejscem urlopowym dla tysięcy Polaków. Doskonała baza noclegowa i przepiękne plaże w Grzybowie i Dźwirzynie, uznawane przez wielu za najpiękniejsze nad polskim Bałtykiem – to największy atut regionu. Na długości ponad 13 km rozciągają się piaszczyste i szerokie riwiery, w wśród których znajdziemy popularne kąpieliska z pełną infrastruktura, jak również kameralne, niemal dzikie tereny. To zdecydowanie trafione miejsce na wypoczynek zarówno dla osób aktywnych, które kochają sporty wodne, jak i dla osób, które w czasie wakacji chcą poleżeć na ręczniku i odpocząć przed kolejnym ciężkim rokiem. Bardzo dobrze sprawdzi się jako ostoja dla rodzin z małymi dziećmi.

Dzięki temu, że ta niewielka miejscowość leży w Zatoce Grzybowskiej, morze jest tu nawet o kilka stopni cieplejsze niż na innych kąpieliskach. Ponadto fakt, że Bałtyk (Wikipedia) wdziera się tu wgłęb lądu na głębokość niemal 800 metrów nie ma tu tak wysokich fal, jak na przykład w Mielnie. To niewielka miejscowość położona zaledwie 6 km od Kołobrzegu, więc może stanowić idealną, spokojną bazę wypadową. Przyjeżdżający do Grzybowa rodzice nie będą mieli problemów ze znalezieniem zajęcia dla swoich pociech. Jeśli znudzi im się wypoczynek na plaży lub pogoda nie będzie sprzyjać do morskich kąpieli, warto wybrać się na Dziki Zachód.

W Zieleniewie znajduje się Western City i Wioska Indiańska. Każdy kto tu zawita może spotkać najprawdziwszych Kowboi oraz Indian. Pokazy indiańskich tańców, napady na bank czy sztuczki ujeżdżaczy koni to tylko cześć atrakcji. Można wejść do salonu, indiańskiego wigwamu i zapalić fajkę pokoju. To olbrzymi teren, na którym możemy zobaczyć konie w ich naturalnym środowisku. Chętni mogą przejechać się na wierzchowcach lub zapisać się na lekcje jeździectwa.

Przyjeżdżając na urlop do Grzybowa, można być pewnym udanych wakacji. Wiele morskich i nie morskich niespodzianek czeka tu na turystów, którzy bez problemu znajdą dla siebie odpowiednie noclegi. Na terenie miasta mamy szeroką ofertę kwater o różnym standardzie (Meteor): pokoje hotelowe, luksusowe apartamenty, pensjonaty i domy wczasowe, domki letniskowe oraz pola kempingowe.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>