W Polsce znajduje się wiele przepięknych miejscowości, do których koniecznie trzeba się wybrać, jednak najlepsze widoki czekają na turystów w górach. Do jakiej miejscowości warto się zatem wybrać? Pisaliśmy wam już o naszych wrażeniach z pobytu w Górach Stołowych, a teraz opowiemy o zupełnie innym miejscu. Jednym z najbardziej znanych i docenianych miast w podnóży gór jest przede wszystkim Wisła, w której można nie tylko podziwiać przepiękne krajobrazy, ale również zobaczyć wiele ciekawych atrakcji.

Wisła to położone w województwie śląskim miasto, do którego każdego roku przyjeżdża wielu turystów pragnących nie tylko pojeździć na nartach, ale również zwiedzić okoliczne atrakcje. Decydując się na wakacyjny czy też zimowy odpoczynek w tym górskim mieście warto wcześniej zorientować się dokładnie, czy tutejsza baza noclegowa jest dosyć dobrze rozwinięta. Na szczęście o to nie ma się co martwić, ponieważ jeśli chodzi o noclegi, to można tutaj liczyć na wiele ośrodków wypoczynkowych, hoteli, pensjonatów oraz prywatnych kwater. Rezerwując sobie nocleg blisko centrum (), należy liczyć się z nieco większym kosztem niż na obrzeżach miasta, jednak z samego serca Wisły można dostać się w każde miejsce, a w miejscowości tej znajduje się wiele ciekawych atrakcji.

Od której warto zacząć? Najpopularniejszym miejscem w całej Wiśle jest położony w samym centrum Miejski Deptak, przy którym znajdują się liczne sklepy, bary, a także restauracja. W niedalekiej odległości znajduje się Aleja Gwiazd Sportu upamiętniająca sylwetki pochodzących z tej części Polski sportowców w tym przede wszystkim Adama Małysza, czyli najlepszego polskiego skoczka narciarskiego.

Pozostając w tematyce sportowej, należy również wspomnieć o Pomniku Adama Małysza znajdującego się w tutejszym Domu Zdrojowym, który został wykonany z białej czekolady i stanowi jedną z ciekawszych dumek tego miasta. Kolejnym ciekawym miejscem, w którym można odpocząć i zebrać myśli jest Park Miejski, w którym znajdują się liczne alejki, plac zabaw dla dzieci, a także rzeźba niedźwiadka próbującego utrzymać równowagę na kamiennej kuli.

W Wiśle jak widać, znajduje się wiele niezwykle interesujących atrakcji, dzięki którym wakacje spędzone w tym mieście z pewnością będą udane. Oprócz wspomnianych wcześniej ciekawych miejsc w Wiśle warto również zobaczyć Amfiteatr, Galerię „U Niedźwiadka”, miejskie targowisko, a także Skocznię im. Adama Małysza, która znajduje się w Wiśle-Malince.

  1. Kojarzona z Małyszem i dlatego taka sławna. turystyka w regionie się poprawiła, na przestrzeni 10 lat. Wiem, bo zaglądam tam często

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>