Bolesławiec jest miastem położonym na Dolnym Śląsku (informacje na Wikipedii), które zalicza się do jednych z najbardziej malowniczych. W końcu tutaj nie można narzekać na brak historycznych zabytków. Przykładem są chociażby mury obronne, które pozostały w całkiem dobrym stanie. Można w takim razie z powodzeniem je oglądać do dzisiaj.

Jeśli poszukujemy kolejnych historycznych miejsc w Bolesławcu, na pewno znajdziemy Bazylikę Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny i Świętego Mikołaja. Jest to świątynia, która została wybudowana w XV wieku. Może trudno uwierzyć, ale w tym obiekcie sakralnym znajdziemy wiele pięknych i interesujących dzieł, które pochodzą z rąk włoskiego architekta. Z początku XIX wieku pochodzi teatr, który na pewno wszystkich turystów przyciąga swoją piękna architekturą. Warto mieć na uwadze, że po około kilkudziesięciu latach, został on przebudowany. Taki sam los spotkał Dom Sierot, który pochodzi z końca XVIII wieku. To jest tylko dowód na to, że historia w Bolesławcu bywała burzliwa, co prowadziło do wielu zniszczeń. Na szczęście mieszkańcy nigdy się nie poddawali, by spokojnie odbudowywać wszystkie obiekty, które wymagały odpowiedniej poprawki.

Poszukując miejsc, które będą idealnym celem spokojnych spacerów, warto wybrać się nad staw na promenadzie. Jak w każdym obiekcie w Bolesławcu, również tutaj skrywa się wiele tajemnic. Mianowicie wcześniej staw pełnił rolę obronnej infrastruktury dla miasta. Modernizację swojego wyglądu przeszedł pod koniec XIX wieku. W tym czasie jego brzegi zostały dokładnie uregulowane, a na dodatek wybudowano jeszcze dodatkowo sztuczną wysepkę. Wcześniej akwen był nazywany jako Świński Staw.

W Bolesławcu można znaleźć jeszcze więcej różnych budynków, które pochodzą sprzed XIX wieku. W takim razie warto się zatrzymać w tym miejscu na nieco dłużej, niż na przykład tylko na weekend. W tym celu oczywiście warto poszukać noclegów w Bolesławcu (ciekawe oferty znajdziesz na: meteor-turystyce.pl). Na pewno baza noclegowa jest na tyle urozmaicona, że będzie można spokojnie znaleźć coś odpowiedniego dla siebie. Wielu turystów, którzy przyjeżdżają do Bolesławca, później z dużą chęcią tutaj wiele razy wracają. W końcu jest to miejscowość, w której można poczuć średniowiecznego ducha. Okolice Bolesławca również są bardzo interesujące, zatem nie brakuje miejsc do turystycznego zwiedzania na wiele dni.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>