Zbliża się czas wakacji i wypoczynku. Wiele osób stanie przed wyborem miejsca spędzenia swojego często jedynego urlopu. Nic wiec dziwnego ze do tej kwestii dużo osób podchodzi bardzo poważnie. Zdecydowanie najwięcej ludzi wybiera polskie morze jako kierunek wakacyjnej podroży, jednak i tutaj w ostatnich czasach można zauważyć pewne zmiany. Nie są to już duże, tętniące życiem kurorty, ale małe, liczące około tysiąca mieszkańców miejscowości. Taka osadą jest Pobierowo. Powstało ono w średniowieczu. Jak w przypadku większości nadmorskich wsi, jej mieszkańcy utrzymywali się z rolnictwa i łowienia ryb, była ona własnością szlacheckiego rodu. Wraz z rozwojem przemysłu w XIX wieku, zmieniło się również życie mieszkańców.

Wsie typowo rolnicze zaczęły się przekształcać w miejscowości turystyczne, ponieważ przestały być konkurencyjne wobec zmechanizowanego rybołówstwa i rolnictwa. Nie inaczej było w przypadku Pobierowa. Na początku XIX wieku powstaje tu pierwszy pensjonat. Potem na tym terenie wybudowano domki letniskowe. Korzystali z nich główne mieszkańcy Berlina w czasach międzywojennych. Również po zakończeniu wojny domki były wykorzystywane, tym razem przez polskich pracowników rożnych zakładów pracy. W latach siedemdziesiątych Pobierowo było siedzibą oddziału wojska polskiego. Obecnie jest to mała, ale ciesząca się duża popularnością i ciągle rozwijająca się nadmorska miejscowość. Jedna z głównych atrakcji wsi jest wspomniany już wcześniej hotel Seelblick. Obecnie budynek jest dokładnie wyremontowany i należy do Uniwersytetu Szczecińskiego. Jest to piętrowy, podróżny budynek. Elewacja jest kremowa, a pokrycie dachowe stanowi czerwona cegła. Wokół budynku rośna drzewa.

Baza noclegowa to kolejna mocna strona Pobierowa. Jest ona bogata różnorodna. Znajduje się tu pole kempingowe, liczne stare oraz nowe domki letniskowe, kilka pensjonat i hoteli. Większość z nich dostępna jest przez Internet. Wystarczy jedynie wpisać „noclegi Pobierowo”. Wiele małych wiosek rybackich na polskim wybrzeżu przekształciło się mniejsze lub większe miejscowości turystyczne. Jedna z nich jest Pobierowo, które posiada liczne atrakcje i bogata bazę noclegowo- gastronomiczna. Dlatego właśnie jest coraz częstszym miejscem wakacyjnego wypoczynku Polaków.  

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>